Jaki olej do podnośnika hydraulicznego?

Wybór odpowiedniego oleju do podnośnika hydraulicznego jest ogromnie ważny. Gwarantuje dobrą pracę całego systemu, brak awarii oraz żywotność maszyny. Prowadząc przedsiębiorstwo, w którym tego typu sprzęt odgrywa dużą rolę, musimy mieć świadomość tego, jak istotne jest, by nie popełnić błędu i być na bieżąco ze stanem oleju i jego jakością. Ciecz, która powinna być już dawno wymieniona może powodować drobne usterki, prowadzić do tarć a w konsekwencji sprawić, że nasza maszyna ulegnie drogiej i uciążliwej awarii. W tym artykule sprawdzimy, jak często powinien być wymieniany olej w podnośniku hydraulicznym. Sprawdzimy również, czy mikrofiltracja oleju może być opłacalna oraz gdzie szukać informacji o tym, jaki olej powinniśmy zastosować do naszego podnośnika hydraulicznego. 

Olej do podnośnika hydraulicznego – co należy wiedzieć? 

Każdy właściciel firmy, która dzięki specyfikacji swojej pracy zmuszony jest, używać podnośnika hydraulicznego z pewnością wie, jak ważną rolę odgrywa ta ciecz. Większość najważniejszych informacji, jakich będziemy potrzebować do eksploatacji tej maszyny, znajdziemy w instrukcji od producenta. To właśnie w niej określony został rodzaj oleju, jaki powinniśmy zastosować. Pamiętajmy, że podczas wymiany oleju w podnośniku hydraulicznym, powinniśmy bezwzględnie stosować ciecz do tego przeznaczoną. Zastosowanie oleju o innej charakterystyce, może spowodować awarie i niebezpieczne sytuacje. Podnośnik hydrauliczny bardzo często używany jest w warsztatach samochodowych. Wystarczy sobie wyobrazić jakim zagrożeniem byłby, gdyby nagle z wysokości spadł podnośnik wraz z samochodem. Tego typu sytuacje mogą zagrażać zdrowiu i życiu pracowników oraz generować ogromne straty majątkowe. Warto więc stosować się do wszystkich informacji zawartych w instrukcji. Niejednokrotnie jednak wymiana oleju generuje wysokie koszty, co przy dzisiejszych obciążeniach dla firm może nieść za sobą poważne komplikacje. Czy jest więc inna możliwość? 

Jeśli chcesz porady jaki olej wybrać do swojego podnośnika hydraulicznego napisz na kontakt@cfosystems.pl albo zadzwoń do nas +48 791911 05.

Mikrofiltracja oleju hydraulicznego – czy to się opłaca? 

Wymiana oleju hydraulicznego, bardzo często zalecana jest z dużym wyprzedzeniem czasowym. W praktyce oznacza to, że olej pomimo tego, że nie stracił jeszcze swoich właściwości, musi być wymieniony. Mikrofiltracja oleju hydraulicznego pozwala opóźnić wymianę oleju nawet o kilka miesięcy. Czym jest ten proces i na czym polega? Olej hydrauliczny podczas pracy narażony jest na różnego rodzaju zabrudzenia i dostanie się wody czy tlenu. Proces mikrofiltracji usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i pęcherzyki powietrza. Agregaty do filtracji oleju pomagają go oczyścić i mogą pracować nawet przy działającym podnośniku hydraulicznym. Oczyszczanie oleju wydłuża jego żywotność i generuje duże oszczędności w firmie. Dzięki temu możemy zachować płynność finansową lub inwestować nadwyżki w nowy sprzęt. Efekty filtracji widoczne są już po pierwszym użyciu agregatu. Rozwiązanie to jest bardzo ekologiczne i coraz częściej stosowane w wielu przedsiębiorstwach w Polsce. 

Przewiń na górę