Agregat do filtracji oleju hydraulicznego CFO SYSTEMS

Przedstawiamy przykładowe agregaty filtrujące zaprojektowane i zbudowane przez nasza firmę. 

CFO TRACTOR COMPACT

Urządzenie przeznaczone do mikrofiltracji oleju hydraulicznego w ciągniakach rolniczych. CFO TRACTOR COMPACT pozwala na oczyszczenie oleju hydraulicznego w układzie hydraulicznym lub hydrauliczno-przekładniowym ciągnika rolniczego. Dzięki zastosowania rozwiązania z wykorzystaniem sekcji hydraulicznej ciągnika rolniczego z łatwością wyczyścisz swój układ hydrauliczny, podczas pracy maszyn. 

Parametry

 • Zasilanie: ciągnik rolniczy
 • Wydajnośc do 600l/h
 • Maksymalne cieśninie robocze 100 bar
 • Regulacja ciśnienia
 • Zdolność zatrzymania cząsteczek do wielkości 1μ
 • Zdolność zatrzymania wody do 750 ml
 • Przygotowanie do mocowania na maszynach jezdnych

CFO SYSTEMS COMPACT 1F

Urządzenie, które pozwala na oczyszczenie oleju oraz układu hydraulicznego w każdej
maszynie lub układzie hydraulicznym, w których jest stosowany olej hydrauliczny.
Agregat filtrujący CFO COMPACT 1F standardowo zbudowany jest filtra głębokiego oczyszczania oraz pompy, która jest odpowiedzialna za tłoczenie oleju. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w manometr, oraz zawór pozwalający na regulacje ciśnienia w zakresie od 1 bar do 10 bar. Istnieje również możliwość zamontowania analizatora zanieczyszczeń oleju oraz filtra magnetycznego, który zbiera zanieczyszczenia metaliczne i pozwala na wstępną ocenę stanu zanieczyszczenia oleju cząstkami metalicznymi.
 
Parametry
 
 • Zasilanie 230v/12v/24v
 • Wydajność do 10 l/min
 • Regulacja ciśnienia 1-10 bar.
 • Zdolność zatrzymania cząstek do wielkości 1μ
 • Zdolność zatrzymania wody do 750 ml na jednym filtrze .
 • Przystosowany do mocowania na maszynach jezdnych.

CFO SYSTEMS COMPACT 2

Urządzenia, które pozwala na czyszczenie oleju oraz układu hydraulicznego w każdej maszynie lub układzie hydraulicznym, w których jest stosowany olej hydrauliczny. Agregat filtrujący CFO COMPACT 2F standardowo zbudowany jest z dwóch filtrów głębokiego oczyszczania oraz pompy, która odpowiedzialna jest za tłoczenie oleju. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w manometr oraz zawór pozwalający na regulacje ciśnienia w zakresie od 1 bar do 10 bar. Opcjonalnie jest możliwość zainstalowania analizatora zanieczyszczeń oleju oraz filtra magnetycznego, który wyłapuje zanieczyszczenia metaliczne pozwala na wstępna ocenę stanu zanieczyszczenia oleju cząstkami metalicznymi. 

Parametry

 • Zasilanie 230V/12V/24V
 • Wydajność do 1200 l/h
 •  Maksymalne ciśnienie robocze 10 bar
 • Regulacja ciśnienia
 • Zdolność zatrzymania cząsteczek do wielkości 1μ
 • Zdolność zatrzymania wody do 1,5l
 • Przygotowanie do mocowania na maszynach jezdnych

Maszyna do mikrofiltracji oleju w różnych konfiguracjach - Projekt - Produkcja - Sprzedaż

Urządzenie do filtracji oleju hydraulicznego CFO SYSTEMS pozwalają utrzymywać olej w najwyższej klasie czystości, a efekty tego działania są widoczne już po wykonaniu pierwszej filtracji. Agregat do filtracji oleju hydraulicznego CFO SYSTEM to szybki i profesjonalny sposób na oczyszczanie oleju przepracowanego i układów hydraulicznych bez konieczności wymiany całej cieczy w obiegu. Korzystając z naszych rozwiązań – maszyn do filtrowania oleju, będziesz mógł oczyścić nawet najbardziej wymagające układy hydrauliczne, by skutecznie chronić swoje urządzenia i sprzęty przed kosztownymi awariami.

Jeśli szukasz teraz w Internecie informacji na temat – maszyna do mikrofiltracji oleju, jak przefiltrować olej przepalony?, filtracja oleju hydraulicznego cena, bo chcesz kupić agregat do filtracji oleju hydraulicznego – to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie wydajne i nowoczesne urządzenia przeznaczone do mikrofiltracji oleju możemy Ci zaproponować! 

Zanieczyszczenia oleju hydraulicznego

Właściwości płynów hydraulicznych wpływają na pracę całego układu hydraulicznego i w znacznym stopniu decydują o efektywnym działaniu i żywotności samego urządzenia. Ale nie należy zapominać, że zużycie elementów układu hydraulicznego uzależnione jest w głównej mierze od stopnia zanieczyszczenia oleju hydraulicznego, a źródłem niektórych zanieczyszczeń oleju (takich jak np. opiłki metaliczne) jest praca elementów znajdujących się wewnątrz układu hydraulicznego. Trzeba też pamiętać, że obecność w oleju układu hydraulicznego części metalowych przyspiesza jego degradację, a żelazo i miedź są szczególnie silnymi katalizatorami. Niekiedy zanieczyszczenia mechaniczne oleju hydraulicznego mogą przyczyniać się nawet do powstawania pęcherzy kawitacyjnych.

Z kolei, inne zanieczyszczenia, takie jak woda, którą olej hydrauliczny pochłania z powietrza z otoczenia, mogą przedostawać się do obiegu i przyczynić się do rozwoju korozji, szczególnie gdy jest to układ hydrauliczny otwarty. Co więcej, nawet świeży olej hydrauliczny może zawierać już zanieczyszczenia, a skażenie układu hydraulicznego cząstkami nierozpuszczalnymi grozi gromadzeniem się szlamu w całym obiegu. Cząstki stałe w oleju hydraulicznym płynącym z wysoką prędkością mogą osadzać się w różnych zakamarkach układu, powodując tym samym niedrożność lub nawet mogą one utrudnić płynną pracę zaworów i prowadzić do ich zablokowania. 

Porównanie przed i po filtracji agregatem naszej produkcji

Oczyszczanie układów hydraulicznych - agregat do filtracji oleju

Oczyszczanie oleju hydraulicznego z zanieczyszczeń jest często zaniedbywane i niedoceniane w Polsce, a w przypadku współczesnych układów hydraulicznych ich zanieczyszczenie jest obecnie bardzo poważnym problemem. Nowoczesne układy hydrauliczne mają precyzyjne części o niewielkich tolerancjach wymiarowych, bo układy te pracują z większą dokładnością, ale są jednocześnie podatniejsze na ewentualne odchyły. Urządzenia hydrauliczne wymagają przede wszystkim ostrożności i dbałości. Należy regularnie sprawdzać układy hydrauliczne pod kątem objawów ich zanieczyszczenia, bo występują one niemal w każdym układzie, początkowo nie dając żadnych objawów. 

Filtrowanie oleju domowymi sposobami, w przypadku cieczy hydraulicznej, zwykle nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego standardowym zabiegiem mającym na celu usunięcie zanieczyszczeń z obiegów hydraulicznych jest zazwyczaj wymiana oleju. Choć statyczna wymiana oleju hydraulicznego jest ważnym aspektem w zakresie opieki nad maszyną, ale to działanie nie gwarantuje skutecznego usunięcia wszystkich zanieczyszczeń, ponieważ znajdują się one w najgłębszych czeluściach układu hydraulicznego. Dodatkowo, przy dużych objętościowo układach hydraulicznych może to być nie tylko bardzo uciążliwe, ale i bardzo kosztowne rozwiązanie.

Kontrola zanieczyszczeń i regularna wymiana elementów filtrujących może zapobiec “zapychaniu się” urządzenia i poprawić jakość oleju. Ale jeśli, pomimo zabezpieczeń, układ hydrauliczny zostanie zanieczyszczony, należy go jak najdokładniej wyczyścić, bo lekceważenie tego problemu grozi poważną i kosztowną awarią całego układu. Jeśli analiza stanu układu hydraulicznego ujawni, że ulega on regularnie nadmiernemu zanieczyszczeniu, warto zlecić rozwiązanie takiego problemu specjalistom, znającym się na filtracji oleju hydraulicznego. Opłaci się też pomyśleć nad zakupem agregatu filtracyjnego, który będzie dostosowany zarówno do urządzenia, jak i do warunków pracy.

Filtracja oleju hydraulicznego - jak to działa i w jakich urządzeniach jest przeprowadzana?

Jednym ze sposobów na oczyszczanie układów hydraulicznych bez konieczności wymiany cieczy jest obecnie filtracja oleju. Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że mikrofiltracja oleju przepracowanego, przeprowadzona za pomocą dobrze dopasowanych, specjalistycznym filtrów, usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia stałe do wielkości 1 mikrona, opiłki metaliczne oraz wodę, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko awarii układu hydraulicznego. Co więcej, sam proces oczyszczania (tzw. płukanie układów hydraulicznych) może odbywać się na pracującej maszynie. 

Filtracja oleju hydraulicznego, przepracowanego, czyli mikrofiltracja oleju, może być wykonywana w każdej maszynie, która posiada układ hydrauliczny. Mikrofiltracja oleju w Polsce najczęściej przeprowadzana jest w maszynach do robót ziemnych, takich jak np.: koparki, ładowarki, walce, maszyny do produkcji i przewozu masy betonowej. Z kolei, w przemyśle ciężkim, filtracja oleju jest szczególnie wskazana ze względu na duże ilości oleju np. we wtryskarkach i w prasach hydraulicznych i we wszystkich maszynach na halach produkcyjnych wyposażonych w układy hydrauliczne. W rolnictwie, oczyszczanie oleju przepracowanego najlepiej się sprawdza się w przypadku maszyn rolniczych i ogrodniczych, takich jak np.: ciągniki, kombajny, ładowarki i prasy.

Urządzenie do filtracji oleju hydraulicznego - oferta CFO SYSTEMS

Jeśli chodzi o agregat do filtracji oleju hydraulicznego – wiemy, że jedna maszyna do filtracji oleju nie pasuje do wszystkich urządzeń i maszyn hydraulicznych w Polsce. To, co sprawdza się u jednego klienta i jest dobre dla jego sprzętu – może nie być odpowiednie dla Ciebie. Dlatego w CFO SYSTEM zawsze stworzymy rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich konkretnych potrzeb!

W CFO SYSTEMS do każdego Klienta i zamówienia podchodzimy indywidualnie, aby agregaty do filtracji oleju hydraulicznego CFO SYSTEM w pełni spełniały zamierzone oczekiwania. Dzięki indywidualnemu podejściu, jesteśmy w stanie zaoferować agregaty filtrujące do oleju w takich konfiguracjach, aby były one dopasowane w 100% do wymagań i potrzeby naszych Klientów.

W czym CFO SYSTEMS może Ci pomóc? W CFO SYSTEMS zajmujemy się projektowaniem, produkcją i sprzedażą urządzeń do mikrofiltracji oleju w różnych układach, według wymagań i potrzeb Klienta. Agregaty filtrujące olej hydrauliczny przygotowane przez nasza firmę bedą z pewnością korzystnym dla Ciebie rozwiązaniem, bo czystszy olej hydrauliczny w Twojej maszynie to mniej przestojów urządzenia i mniej awarii, a w praktyce oznacza to zaoszczędzone pieniądze i więcej zysków dla Ciebie!

CFO SYSTEMS - Maszyna do mikrofiltracji oleju - Projekt - Produkcja - Sprzedaż - Serwis

CFO SYSTEMS – polskie przedsiębiorstwo, z indywidualnym podejściem do potrzeb i oczekiwań Klienta, oferuje kompleksowość, profesjonalizm, jakość usług oczyszczania oleju oraz poziom obsługi – zawsze w konkurencyjnej cenie! Jesteśmy lokalną firmą i zależy nam, aby nasi Klienci zostali z nami na dłużej. Każdy Klient jest dla nas wyjątkowy, przez co do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie i zawsze staramy się dostosować naszą ofertę do konkretnych potrzeb naszych Odbiorców. 

Agregaty filtracyjne - produkcji CFO systems

W CFO SYSTEMS posiadamy potrzebne w tej branży doświadczenie, mamy wykwalifikowany zespół wspaniałych Pracowników i wysokiej jakości urządzenie przeznaczone do mikrofiltracji oleju hydraulicznego w rozsądnej cenie. Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach – oferujemy wysokiej jakości systemy CFO SYSTEMS, które są w stanie zapewnić odpowiednią mikrofiltrację w każdym sprzęcie i maszynie, która posiada układ hydrauliczny i stosowany jest w nich olej hydrauliczny. Nasze przykładowe agregaty filtrujące olej hydrauliczny to m.in.:

 • CFO TRACTOR COMPACT – urządzenie przeznaczone do mikrofiltracji oleju hydraulicznego w ciągnikach rolniczych, które pozwala na oczyszczenie oleju hydraulicznego w układzie hydraulicznym lub hydrauliczno-przekładniowym ciągnika rolniczego,
 • CFO SYSTEMS COMPACT 2 – urządzenia, które pozwala na oczyszczanie oleju oraz układu hydraulicznego w każdej maszynie lub układzie hydraulicznym, w których jest stosowany olej hydrauliczny. 

W CFO SYSTEM produkujemy agregaty do filtracji oleju hydraulicznego, które możemy szybko dostarczyć na terenie kraju i za granicę, a nasza oferta – serwis olejowy i kompleksowe usługi mikrofiltracja oleju hydraulicznego, choć siedzibą naszej firmy jest niewielkie Spytkowo koło Giżycka w województwie warmińsko-mazurskim – skierowana jest dla Klientów z całej Polski!

POTRZEBUJESZ MASZYNY DOSTOSOWANEJ DO TWOICH POTRZEB?

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie aby Nasze produkty w pełni spełniały oczekiwania nabywcy. Dzięki indywidualnemu podejściu oferujemy agregaty filtrujące w różnych konfiguracjach według wymagań i potrzeb klienta.

Przewiń na górę