Co ile wymiana oleju hydraulicznego? 

Olej hydrauliczny ma ogromny wpływ na prawidłowe działanie podnośników i wszystkich maszyn, które czerpią swoją moc i siłę z tego napędu. Jego odpowiednie dopasowanie i częstotliwość wymiany sprawia, że każdy z naszych sprzętów może bezpiecznie pracować. Zaniechanie wymiany oleju może być tragiczne w skutkach. W tym artykule sprawdzimy, jak przeciwdziałać poważnym usterkom. Sprawdzimy, czy zawsze musimy wymieniać olej w terminie oraz jak to poprawnie zrobić. 

Jak uzupełnić olej hydrauliczny? 

Może się wydawać, że uzupełnienie oleju hydraulicznego to nieskomplikowana czynność, z którą poradziłby sobie absolutnie każdy. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia, to warto wcześniej dobrze się do niej przygotować. Uzupełnienie oleju hydraulicznego w podnośniku hydraulicznym powinniśmy zacząć od otwarcia zaworu zwalniającego ciśnienie. To pozwoli nam dostać się do korka wlewu oleju, przed jego otwarciem powinniśmy wyczyścić obszar wokoło i pozbyć się brudu, by nie dostał się do środka.

Po jego usunięciu należy uzupełnić zbiornik olejem aż do wskazanego poziomu. Następnie usuwamy nadmiar oleju z dyszy i miejsc, gdzie podczas uzupełnienia olej nam się rozlał. Pamiętajmy, że do uzupełnienia wymienionego oleju hydraulicznego powinniśmy zastosować ciecz, która jest rekomendowana przez producenta. Podczas procesu uzupełniania oleju, w środku mogły powstać pęcherzyki powietrza. Aby podnośnik działał prawidłowo, należy usunąć powietrze. Możemy to zrobić, naciskając przy otworze spustowym uchwyt szybko 10 lub 15 razy.

To spowoduje, że nadmiar powietrza ucieknie z komory. Po wykonaniu tej czynności można zamknąć zawór spustowy i wykonać pracę próbną podnośnika. Jeżeli nasz test przeszedł poprawnie, a podnośnik hydrauliczny działa bez zarzutu, tu uzupełnienie oleju po wymianie przebiegło prawidłowo. Sprawdź defibrylatory AED by wyposażyć swoje miejsce pracy i czuć się bezpiecznie. 

Jak często wymieniać olej hydrauliczny? 

Jednym z największych zmartwień przedsiębiorstw w Polsce są rosnące koszty prowadzenia biznesu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm szuka oszczędności. Dużym błędem jest niestosowanie się do instrukcji producenta i przeciąganie wymiany oleju hydraulicznego. Może to prowadzić do awarii i uszkodzeń. Rozwiązaniem jest mikrofiltracja oleju.

Agregaty do filtracji oleju usuwają z niego zanieczyszczenia, wodę oraz zbędne powietrze, oraz wydłużają jego żywotność nawet kilkukrotnie. To pozwala nam przesunąć termin wymiany oleju nawet o kilka miesięcy i zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. Ponadto nasza firma staje się bardziej ekologiczna i produkuje znacznie mniej zużytego oleju w ciągu roku. Oszczędność czasu i pieniędzy możliwa jest dzięki zastosowaniu odpowiednich urządzeń do mikrofiltracji. Na rynku dostępne są różne modele, przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić ich producenta oraz jakość. Pamiętajmy, że producenci maszyn zalecają wymianę oleju znacznie szybciej, niż ciecz ta traci swoje właściwości. Mikrofiltracja pomoże nam więc zachować żywotność oleju i zabezpieczyć nasze maszyny przed awarią i drobnymi usterkami.

Przewiń na górę