Jaki olej do łuparki hydraulicznej?

Układ hydrauliczny to specyficzny system, który do prawidłowego działania potrzebuje dobrej jakości, czystego oleju. Ciecz ta ma ogromny wpływ na prawidłowe działanie maszyn ich wydajność oraz brak awarii. Dla większości właścicieli firm, którzy posiadają tego typu sprzęt, jasne jest, że aby uniknąć usterek i awarii muszą szczególnie dbać o układ hydrauliczny. Łuparki to narzędzia o dużej mocy, które swoją siłę zawdzięczają właśnie systemowi naczyń połączonych i odpowiedniej cieczy. Sprawdźmy jakiego oleju powinniśmy używać do takiej maszyny, jak często powinien być wymieniany i jak dbać o jego jakość.

Jak często wymieniać olej w łupiarce hydraulicznej?

Łupiarka hydrauliczna jak każda maszyna, która posiada układ hydrauliczny, generuje konieczność przeprowadzenia wymiany oleju. W zależności od modelu i producenta czas, w którym należy dokonać tej czynności, może się różnić. Gdzie więc szukać informacji na ten temat? Do każdej maszyny, urządzenia czy koparki, która wyposażona jest w układ hydrauliczny, dołączona zostaje odpowiednia dokumentacja. To właśnie w instrukcji znajdziemy odpowiednie wytyczne co do czasu, w jakim powinniśmy dokonać wymiany oleju. Również w tym miejscu sprawdzimy jaki rodzaj cieczy powinniśmy wlać do układu, by maszyna działała poprawnie i by nie narazić jej na usterki. W maszynach przemysłowych często pojawia się rdza, warto sprawdzić czyszczenie laserem by bezinwazyjnie ją usunąć.

Odpowiedni olej to jeden z bardzo ważnych czynników, prawidłowego działania układu hydraulicznego. Stosowanie się do zaleceń producenta w tym zakresie to nasz obowiązek. Każda maszyna jest inna, dlatego ciecz powinna mieć odpowiednie właściwości, by spełniać swoje zadanie. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej lepkość, możliwość pracy w wysokich temperaturach i zawartość różnych składników. Wytyczne przekazane przez producenta traktujmy jako najlepszy drogowskaz. Dzięki temu ominą nas awarie i usterki sprowadzone przez nieprawidłowy dobór oleju. Co jednak zrobić, gdy do terminu wymiany jeszcze kilka miesięcy a nasza łupiarka znacznie straciła na sile? Sprawdź agregaty do filtracji oleju hydraulicznego naszej produkcji. 

Jak oczyścić olej bez konieczności wymiany?

Bardzo często maszyny i urządzenia wyposażone w układ hydrauliczny pracują w bardzo trudnych warunkach. Łupiarki narażone są na kurz, brud, wodę i inne czynniki, które mogą przedostawać się do układu. W takiej sytuacji olej traci swoje właściwości i nie nadaje się do dalszego użytkowania. Rozwiązaniem tego problemu jest filtracja oleju hydraulicznego. Proces ten polega na przepuszczeniu cieczy przez maszynę wyposażoną w szereg różnych filtrów, by pozbyć się zabrudzeń wody i pęcherzyków powietrza. Po zakończeniu tej czynności ciecz odzyskuje swoje właściwości i może zostać ponownie wykorzystana do pracy w łupiarce hydraulicznej. Mikrofiltracja pozwala nam więc zaoszczędzić pieniądze potrzebne do zakupu nowego oleju. Jest świetnym rozwiązaniem, które pomoże nam zadbać o dobrą kondycję układu hydraulicznego w naszych maszynach. Pamiętajmy, że proces ten można powtarzać.

Przewiń na górę